Przed nami kolejne Święta Bożego Narodzenia, które każdemu kojarzą się z pachnącą choinką, mnóstwem prezentów oraz z wysyłaniem i składaniem najgorętszych życzeń. Tradycja wysyłania kartek świątecznych z życzeniami. ma już przeszło sto lat, jest cudowna, bo niesamowicie zbliża ludzi i przypomina o magii Bożego Narodzenia. W dzisiejszych czasach dostępnych jest wiele rodzajów kartek, zarówno tych klasycznych, jak i przesyłanych w formie e-maila. Jednak te najpiękniejsze wykonywane są samodzielnie.

Aby pielęgnować tradycję związaną z wysyłaniem kartek świątecznych chętni uczniowie z klasy 2a i 2b wzięli udział w warsztatach plastycznych „Świąteczna kartka bożonarodzeniowa”, na których wykonywali pocztówki świąteczne, które następnie zostały przekazane Przyjaciołom Szkoły. Uczestnicy z wielkim zapałem i zaangażowaniem zabrali się do pracy i stworzyli ciekawe dzieła, wykorzystując do tego różnorodne materiały. Uczniowie wykazali się niezwykłą kreatywnością i pomysłowością, a wspólna plastyczna twórczość dała im mnóstwo uśmiechu i zabawy.

A.Domańska, A. Wojtkowska