3 grudnia gościliśmy w klasie IIIa lokalną artystkę ludową panią Anielę Leszczyńską, która poprowadziła warsztaty malowania bombek. Dzieci  z zaciekawieniem wysłuchały opowieści o tradycjach bożonarodzeniowych w domu naszego gościa.Pani Aniela opowiedziała o swojej pasji malowania i zademonstrowała pięknie ozdobione bombki.  Następnie dzieci z zapałem dekorowały styropianowe kule. Na  własnoręcznie pomalowanych bombkach pojawiły się choinki, bałwanki, mikołaje. Nie zabrakło również motywów kujawskich kwiatów, które są tak bliskie naszemu gościowi.               Warsztaty są elementem realizowanego w klasie projektu edukacyjnego ,,Czar Świąt Bożego Narodzenia”. Zajęcia pobudziły uczniowską wyobraźnię i kreatywne myślenie, a pięknie pomalowane bombki  będą wspaniałą ozdobą świątecznego drzewka w klasie.                                                               Bardzo dziękujemy p. Anieli Leszczyńskiej za przyjęcie zaproszenia i poprowadzenie warsztatów.

Katarzyna Simińska