23 września br. uczniowie z kl. 2a, 3a i 3b i 3cz wychowawczyniami uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych  pt. ,,W świecie owadów”. Zajęcia prowadziła p. Joanna Frydryszewska z Włocławskiego Centrum Edukacji Ekologicznej. Dzieci dowiedziały się,  jak ważną rolę odgrywają te zwierzęta w przyrodzie. Opiekunami ogrodu są owady zapylające, do których zaliczamy pszczoły, trzmiele, motyle, ćmy, chrząszcze. To one odpowiadają za zapylanie roślin ozdobnych, owoców, drzew i warzyw w naszych ogrodach. Mrówki, mimo, że są dość uciążliwe dla człowieka to jednak usuwają szczątki organiczne i zapewniają równowagę w środowisku. Warto zadbać o obecność biedronek, ponieważ są wrogami mszyc i zarazem ekologicznym sposobem na walkę z nimi. Dzięki barwnym ilustracjom oraz plastikowym okazom uczniowie mogli dokładniej poznać budowę owadów oraz etapy ich rozwoju. Dzieci były bardzo aktywne i wnikliwe w czasie zajęć, zadawały ciekawe pytania. W drugiej części warsztatów uczniowie malowali farbami gipsowe odlewy owadów. Zajęcia były bardzo interesujące, a dzieci zdobyły dzięki nim wiele cennych informacji.