Warsztaty bożonarodzeniowe to idealna propozycja na zintegrowanie zespołu klasowego w tym niezwykłym okresie roku, na który wszyscy z utęsknieniem czekamy. Dlatego też uczniowie z klas czwartych udali się 7 grudnia do BCKiH „Wahadło” w Brześciu Kujawskim, gdzie w ciepłej, przedświątecznej atmosferze wzięli udział w warsztatach, na których wykonywali bazę pod wianek z wikliny, a następnie ozdabiali go gałązkami świerku, tui,  orzechami, szyszkami, suszonymi pomarańczami,  koralikami i wstążkami. Organizatorzy warsztatów zapewnili uczestnikom potrzebne materiały plastyczne oraz nieśli pomoc podczas realizacji pomysłów. Wszyscy pracowali z ogromnym zaangażowaniem. Twórczość uczniów okazała się bardzo różnorodna i niekonwencjonalna, a efekty pracy były rewelacyjne. Cel warsztatów to popularyzacja pięknej polskiej tradycji wykonywania ozdób świątecznych. Zajęcia dostarczyły uczestnikom nie tylko radości, ale także pozwoliły twórczo spędzić czas i zabrać do domów wyjątkowe wianki, które niewątpliwie będą ich ozdobą.
Dodatkową atrakcją okazał się udział uczniów w quizie poprowadzonym przez animatora, w którym mogli wykazać się zdolnościami szybkiego kojarzenia i logicznego myślenia.  

Irena Zakrzewska, Krzysztof Banasiak, Tomasz Zieliński