17 października 2023 roku uczniowie klas czwartych wraz z wychowawcami wybrali się do Włocławka do Multikina na film pt.: „O psie, który jeździł koleją”. 

Któż z nas w dzieciństwie nie uronił łzy, poznając historię Lampo – dzielnego i ciekawego świata psa, który podróżował pociągami po Włoszech? Tę piękną opowieść mieliśmy okazję obejrzeć na dużym ekranie, ale w nowej odsłonie a w dodatku z happy endem!

Główną bohaterką filmu  jest Zuzia. Dziesięcioletnia dziewczynka czasem czuje się samotna, bowiem z powodu choroby serca nie może  żyć tak aktywnie, jak jej rówieśnicy. Jej życie zmienia się, kiedy dzięki swojemu tacie, pracownikowi kolei, poznaje Lampo – niezwykłego psa-podróżnika. Z pomocą swojego nowego kompana Zuzia odzyskuje radość życia.

Film godny polecenia, wzruszający, piękny.  Zakończenie absolutnie nie przypomina znanej z dzieciństwa lektury. Jest dowodem na to, że adaptacja to odrębne dzieło. Zachęcamy do obejrzenia. Film nie pozostawi nikogo obojętnym….

Organizatorzy