Wielkanoc to piękne i urokliwe święto, wyjątkowy czas łączący świat przyrody z tradycją ludową oraz obrzędami religijnymi. To czas, gdy nasza przyroda się odradza, a my przy tym nabieramy nowych sił. Aby i w tym roku dzieci mogły cieszyć się i przeżywać świąteczną atmosferę w klasie 3a i 3b realizowany był projekt edukacyjny „W świątecznym nastroju”. Trwał on w dniach od 14.03.2023 – 5.04.2023r. Celem projektu było: ukazanie uczniom piękna Świąt Wielkanocnych, przybliżenie tradycji i zwyczajów świątecznych na Kujawach, aktywizowanie różnych form aktywności. W ramach projektu uczniowie wykonali m.in. gaiki, uczestniczyli w paradzie wiosennej , zdobili jajka metodą decoupage, wykonywali ozdoby wielkanocne, odbyły się zajęcia z Panią Sabiną Kuźmińską twórczynią ludową oraz zajęcia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Osięcinach. Uczniowie piekli i zdobili babeczki wielkanocne, które były prezentem dla rodziców. Podjęte działania przybliżyły nasze piękne tradycje i zwyczaje wielkanocne, a wykonane prace były ozdobą na wielkanocnych stołach.
A. Domańska, A. Wojtkowska