Wszyscy z niecierpliwością oczekują Świąt Bożego Narodzenia. Okres przedświąteczny to czas wielkich przygotowań. Każdy dokłada wszelkich starań, by jego otoczenie było pięknie przystrojone na te wyjątkowe dni. Aby kreatywnie wykorzystać ten czas w bibliotece szkolnej odbył się cykl warsztatów rękodzieła dla uczniów należących do Koła Miłośników Biblioteki. 6 grudnia miały miejsce pierwsze warsztaty, na których powstały piękne ozdoby z masy solnej. Przy pomocy wałków, foremek udało się stworzyć niepowtarzalne dzieła, które po przyozdobieniu będzie można podarować komuś bliskiemu lub powiesić swoim w pokoju.
Natomiast 13 grudnia uczniowie wykonywali i dekorowali kartki bożonarodzeniowe. Kolorowe papiery, wstążki, cekiny, bałwanki, choinki i gwiazdki wypełniły kartki. Efekty pracy są imponujące, a pomysłowość nieograniczona.
Organizowane zajęcia miały na celu pobudzenie wyobraźni i kreatywności uczniów. Boże Narodzenie to szczególny czas. Pięknie udekorowana choinka, świąteczne ozdoby i dźwięki kolęd budują magiczny, świąteczny klimat. Wykonane prace będą przypominać uczniom o tym, że Święta Bożego Narodzenia niosą ciepło, radość, spokój, a także dają nadzieję na to, że za rok znów usiądą razem i będą jeszcze bardziej twórczy i pomysłowi.

Opiekun koła – Irena Zakrzewska