8 czerwca 2022 r. klasa 2a odwiedziła Gminną Bibliotekę Publiczną w Osięcinach. Uczniowie obejrzeli pokaźny księgozbiór biblioteki, zaznajomili się z działami, zapoznali się ze sposobem wypożyczania książek. Mieli okazję zapoznać się z nowościami wydawniczymi oraz obejrzeli bogato ilustrowane książki, zgodnie ze swoimi zainteresowaniami. Dowiedzieli się także, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem tej biblioteki. 

Spotkanie w bibliotece nie mogło się odbyć bez głośnego czytania. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały legendy „O Smoku Wawelskim”.

Uczniowie mieli również okazję obejrzeć i podziwiać  wystawę obrazów stałej czytelniczki biblioteki, a zarazem babci naszego kolegi Krzysia. Obrazy zrobiły na nas ogromne wrażenie.

Spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów i niesamowitych wrażeń atmosferze. Myślę, że to bajeczne miejsce rozbudziło zainteresowania czytelnicze dzieci, które zapewniły, że ponownie odwiedzą to ciekawe miejsce razem z rodzicami, by zapisać się do biblioteki i wypożyczyć interesujące ich książeczki w czasie wakacji. 

Agnieszka Domańska