Dnia 22 listopada 2022 roku uczniowie klas: 5a, 5b, 5c oraz 6a, 6b, 6c z inicjatywy nauczycieli języka polskiego mieli okazję obejrzeć w Teatrze Impresaryjnym we Włocławku przedstawienie teatralne pt. “W krainie mitów”. W tej scenicznej opowieści para urwisów, Ola i jej brat Michał, podczas szkolnej wycieczki do muzeum, swoim niewłaściwym zachowaniem spowodowali przeniesienie się w czasy mityczne. Rozpoczęła się ich wielka przygoda, pełna humoru oraz zaskakujących zwrotów akcji. Bohaterowie spotkali zapomnianych już dziś: Prometeusza, Pytię, Ikara, Syzyfa oraz Midasa, którzy przybliżyli im wiedzę na temat przeszłości. Aby wydostać się z labiryntu Ola i Michał musieli rozszyfrować zagadkę wypowiedzianą przez Prometeusza i Pytię. Zadanie to wymagało od nich odwagi, mądrości, pracowitości oraz szacunku do zjawisk minionych. W końcu udało im się powrócić do współczesności, a spotkanie z mitologią wpłynęło na edukację młodych bohaterów, zmieniło ich postawy i charaktery.
Zdecydowanie warto było obejrzeć ten pouczający spektakl, który uświadomił uczniom, że mitologia to jeden z fundamentów kultury śródziemnomorskiej, z której do dziś czerpiemy najistotniejsze wartości. Dopełnieniem przedstawienia były bogate kostiumy i rekwizyty oraz efekty multimedialne.
Wyjazd do teatru był ciekawą lekcją wzbogacającą wiedzę o starożytnej literaturze, historii i kulturze.

Ewa Staniszewska