Czytanie książek to nie tylko ciekawa forma spędzania wolnego czasu, zdobywania nowej wiedzy, ale również rozwijanie wyobraźni, umiejętności komunikowania się, czy wzbogacanie słownictwa, przyspieszanie rozwój mowy. Głośne czytanie dzieciom to również budowanie silnej więzi emocjonalnej.

W dniach 7 – 11 grudnia 2020 r. w klasie Ia i Ib w ramach innowacji pedagogiczne odbyło się głośne czytanie bajek i baśni przez rodziców, ciocie. Uczniowie poznali takie utwory jak: „Wielki darczyńca”, „Opowieść o Świętym Mikołaju”, „O smoku wawelskim”, „Kot w butach”, „Kopciuszek”, „Królewna Śnieżka”.

Zachęcamy wszystkich dorosłych: nauczycieli, rodziców, dziadków, ciocie i wujków, do głośnego czytania dzieciom przez cały rok. To my kształtujemy postawy i zainteresowania młodego pokolenia, my jesteśmy odpowiedzialni za ich rozwój i przygotowanie do dorosłego życia. Czytanie to jedna z dróg, dzięki której dziecku zostaną zaproponowane wzorce do naśladowania.

Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom za udział w zajęciach.
A. Domańska  A. Wojtkowska