„Issues”, „A milion dreams” czy „Stay” to tylko niektóre z muzycznych przebojów, które rozbrzmiewały 3. czerwca w Gminnym Ośrodku Kultury w Osięcinach. Do konkursu przystąpiło 13 uczniów i uczennic ze szkół podstawowych w Byczynie, Pocierzynie, Radziejowie, Izbicy Kujawskiej, Konecku, Morzycach oraz Osięcinach. Występy młodych artystów oceniało jury w składzie: p. Anna Zeszut (członkini prezydium Rady Rodziców),
p. Małgorzata Chrząszcz (mgr filologii angielskiej, nauczyciel) oraz p. Tomasz Cybulski (muzyk). Poziom uczestników okazał się niesamowicie wysoki, dlatego wyłonienie zwycięzców było nie lada wyzwaniem. Biorąc pod uwagę walory wokalne, poprawność artykulacji w j. angielskim oraz ogólne wrażenie artystyczne przyznano następujące wyróżnienia oraz nagrody:

1 miejsce: Łucja Galczak, „Stay”; Szkoła Podstawowa w Radziejowie

2 miejsce: Michalina Czynsz i Martyna Waszak, „Issues”; Szkoła Podstawowa w Byczynie

3 miejsce: Kinga Kaczmarek, „Diamonds”; Szkoła Podstawowa w Izbicy Kujawskiej

3 miejsce: Julia Przybylska, „A milion dreams”; Szkoła Podstawowa w Izbicy Kujawskiej

Wyróżnienie: Nadia Nowak, „Someone you loved”; Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Pocierzynie

Największą sympatię widowni zyskał Antoni Mikołajczak, uczeń Szkoły Podstawowej w Osięcinach i to właśnie do niego powędrowała nagroda publiczności. Dziękujemy Gminie Osięciny oraz p. Małgorzacie Chrząszcz za ufundowanie nagród, p. Maciejowi Kłonowskiemu za ufundowane słodycze dla uczestników konkursu oraz p. Piotrowi Zielińskiemu za udostępnienie GOK-u.

Organizatorzy konkursu: I. Kisielewska, Z. Tumiński, T. Zieliński