20 stycznia 2023 roku w auli Szkoły Podstawowej w Osięcinach odbył się VII Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Konkurs przeznaczony dla uczniów klas IV-VIII szkoły podstawowej miał na celu rozbudzanie talentów wokalnych, kultywowanie tradycji śpiewania najpiękniejszych utworów świątecznych a także integrowanie  młodzieży szkół podstawowych w regionie. W tej edycji konkursu mogliśmy wysłuchać wokalistów z Lubrańca, Bądkowa, Izbicy Kujawskiej, Kościelnej Wsi, Morzyc, Radziejowa i Osięcin.

Komisja konkursowa w składzie:

p. Danuta Wielgosz- przewodnicząca
p. Sławomira Piernik
p. Piotr Zieliński

po wysłuchaniu 17 prezentacji postanowiło nagrodzić następujące osoby:

miejsce I- Maria Ilecka (Osięciny)
miejsce II- Julia Przybylska (Izbica Kujawska)
miejsce III- Zuzanna Smykowska (Kościelna Wieś)

wyróżnienia:

Weronika Murgała (Radziejów), Martyna Trawińska (Osięciny), Dominik Matuszewski (Lubraniec)

Zwycięzcom oraz wszystkim osobom, które się zaprezentowały, pokazując bardzo wysoki poziom, gratulujemy. Nauczycielom- instruktorom dziękujemy za skorzystanie z zaproszenia i przygotowanie młodzieży. Do usłyszenia za rok.