Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie. Był to idealny dzień na poznanie bajek tych sprzed lat, jak i tych współczesnych. Prawdziwą gratką okazały się kolekcje indywidualne, przyniesione przez uczniów klasy 1c. Niesamowity dzienniczek kolorowanek i rysunków jednej z uczennic zainspirował innych do stworzenia podobnych zeszytów. Ciekawe opowieści i niezwykłe figurki oraz puzzle i maskotki oddały specyfikę dnia. Nie zabrakło przy tym pięknych wypowiedzi na podstawie oglądanych książeczek, ilustracji i doświadczeń. Uczniowie ćwiczyli przy tym liczenie w zakresie poznanych liczb, bawili się słowami, dokonywali analizy i syntezy głoskowej i sylabowej wyrazów, dodawali i odejmowali książki, figurki, puzzle, itp. Była zabawa przy muzyce i z kolorową chustą animacyjną, gdzie „Calineczka” wiodła prym.
Na zakończenie klasa przeniosła się do świata dużego ekranu, gdzie w kinowej atmosferze oglądali film animowany.
Bajka towarzyszy każdemu od najmłodszych lat. Rozwesela, przekazuje prawdy życiowe. Czytając pobudzamy wyobraźnię, fantazję, wzbogacamy słownictwo.
To była kolejna lekcja inna niż wszystkie. Pełna wiedzy, radości, zainteresowania oraz nowych doświadczeń, które będą w pamięci na długo.
Warto czytać swoim pociechom i pozwolić nawet na oglądanie bajek Disney’a, ponieważ wypływa z nich wiele mądrych, uniwersalnych przekazów.

Anna Musiał.