Postać Kubusia Puchatka uwielbiają nie tylko dzieci, ale i dorośli. Kojarzy im się zazwyczaj z beztroskim dzieciństwem. Puchatek uczy dzieci właściwego zachowania. Poprzez swoje przygody, czasem porażki, pokazuje dzieciom, jak należy właściwie zachowywać się, jak traktować przyjaciół i bliskie osoby.

W tym roku miś o bardzo małym rozumku, czyli Kubuś Puchatek skończył 95 lat!  Data ta upamiętnia pierwsze wydanie książki Alana Alexandra Milne’a – twórcy legendarnego niedźwiadka.  Z tej okazji  bibliotekarki ZSP w Osięcinach zorganizowały solenizantowi i jego przyjaciołom ze Stumilowego Lasu przyjęcie urodzinowe, na które zaprosiły dzieci przedszkolne i z klas1-3. Zabawa urodzinowa odbywała się w dniach 13-19  października 2021r. Podczas zajęć dzieci poznały historię misia, były  gry, konkursy, głośne czytanie Kubusia Puchatka oraz słodki poczęstunek. Zabawę uwieńczył tort ze świeczkami i odśpiewane gromkie 100 lat. Na pożegnanie zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie z Misiem.

Do zobaczenia za rok !

Polaszek Zofia
Irena Zakrzewska