14 czerwca 2022 r. uczniowie klasy 3a i 3b zakończyli dwumiesięczny projekt powszechnej nauki pływania. Było to 20 lekcji na pływalni “Plusk” w Radziejowie. Zajęcia te były elementem Programu “Umiem pływać” realizowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, Urząd Marszałkowski w Toruniu oraz projektu edukacyjnego ,,Profilaktyka poprzez naukę pływania” finansowanego przez Urząd Gminy w Osięcinach. Istotą tego programu  jest nabycie i rozwinięcie podstawowych umiejętności pływackich przez najmłodszych. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach. Pod okiem doświadczonych instruktorów zdobyli oraz rozwinęli podstawowe umiejętności pływackie. Zajęcia sprawiły dzieciom dużo radości oraz stanowią przepustkę do bezpiecznego spędzania czasu i dobrej zabawy w wodzie.

Katarzyna Simińska