16 marca w ramach realizowanego projektu czytelniczego “Czytajmy razem” udaliśmy się do Multikina we Włocławku na film animowany „Szczęście Mikołajka” Jest to piękna historia przyjaźni, bez której nic by się nie wydarzyło. Nie sposób jednak nie podziwiać bohatera, bo wszystko czego dotknie zamienia się w radość i śmiech. Dzieje się to oczywiście za sprawą samego Mikołajka, który ma dryg do przygody i niekończącą się ciekawość. To właśnie ona pewnego dnia każe mu zakraść się do pracowni swoich twórców Rene Goscinnego i Jean-Jacquesa Sempe, którzy opowiadają mu o swojej przyjaźni, dzieciństwie i o tym jak pewnego dnia go wymyślili.

Po seansie filmowym udaliśmy się do księgarni Empik, gdzie każdy mógł  zaobserwować różnice między księgarnią a biblioteką oraz dokonać ciekawych zakupów. Wizyta była wspaniałą okazją do promowania czytelnictwa wśród najmłodszych dzieci.  Na zakończenie uczniowie otrzymali pamiątkowe zakładki do książek. Dla wszystkich uczestników był to dzień pełen wrażeń.

Zofia Polaszek, Małgorzata Mentlewicz, Sylwia Dębowa