12 czerwca 2022r w Poznaniu, w atrakcyjnym Centrum Rozrywki MK Bowling, odbył się turniej Szach-Strike-Mat.  Zmagania turniejowe były połączeniem dwóch różnych dyscyplin sportowych: fizycznej i umysłowej. Celem rozgrywek była popularyzacja bowlingu i szachów, promocja zdrowego stylu życia i prawidłowego wykorzystania czasu wolnego. Oprócz rozegrania 5 rund szachowych, zadaniem uczestników było zdobycie dodatkowych punktów na torze bowlingowym.

Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły – Zosia Urbańska zdobyła puchar za zajęcie  I miejsca  wśród dziewczynek w grupie A (klasy I-III). Bardzo dzielnie walczyli także: Lena Maciejewska, Jacek Urbański, Marysia Maciejewska oraz Daniel Woszczyński w grupie C.

Do niedzielnych rozgrywek przyłączyli się także rodzice, którzy podjęli wyzwanie z trudnymi i mocnymi zawodnikami z grupy D, oni również zdobyli punkty Gratulujemy!