W dniach 9 kwietnia – 11 kwietnia nasi uczniowie wzięli udział w obchodach Światowego Dnia Świadomości Autyzmu organizowanego przez Zespół Szkół nr 3 im. Marii Grzegorzewskiej we Włocławku. 
Na czym polegała akcja? Wystarczyło podjąć się dowolnej aktywności fizycznej, zapisać przebyte kilometry w dowolnej aplikacji i przesłać zdjęcie z wynikiem do organizatora. Jaki był cel? Należało pokonać ubiegłoroczny wynik 13812,47 km. W zamian za to firma Anwil Grupa Orlen ufunduje sprzęt terapeutyczny do nowo powstającej sali w ZS nr 2 we Włocławku. Będzie to sala do innowacyjnych zajęć specjalistycznych dla uczniów różnymi niepełnosprawnościami.
Akcja Nakręć kilometry. Przyjaźnie dla Autyzmu udowodniła, że nasi uczniowie dbają o aktywność mają dużo energii, a przede wszystkim wielkie serca do pomagania! Przez weekend (9-11.04) uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Osięcinach pokonali wspólnymi siłami 1094,87 km!!

Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się do akcji.

Agnieszka Dąbrowska