17 maja 2022 r. klasy IIa i IIb uczestniczyły w wycieczce do Torunia. Wizytę w mieście zaczęliśmy od warsztatów w Muzeum Pienika, podczas których uczniowie samodzielnie wypiekali pierniki, zgodnie z tradycyjną recepturą. Następnie udaliśmy się na spacer po starym mieście, podczas którego przewodniczka opowiadała ciekawe legendy i opowieści dotyczące spotkanych zabytków. Podziwialiśmy Ratusz oraz Katedrę NMP, pomnik Mikołaja Kopernika, Osiołka oraz psa Filusia i fontannę z żabkami. Następnie udaliśmy się przed dom Mikołaja Kopernika, który dziś pełni rolę muzeum. Wąskimi uliczkami przeszliśmy pod Krzywą Wieżą, z którą związana jest legenda o pewnym zakochanym zakonniku. 

Kolejnym punktem wycieczki był Dom Legend – połączenie interaktywnego muzeum i teatru. W miejscu tym mogliśmy przenieść się w świat magicznych opowieści o mieście i jego historii. Następnie, korzystając z pięknej pogody poszliśmy do „Piernikowego Miasteczka” na harce i zabawy na świeżym powietrzu. Na zakończenie wycieczki udaliśmy się do Planetarium na seans pt. „Kolorowy kosmos”, gdzie mogliśmy poznać barwne kolory naszych planet. Wszyscy byli zachwyceni filmem. Nie mogło zabraknąć wspólnego zdjęcia przy pomniku Mikołaja Kopernika oraz czasu na zakup pamiątek. Miłym akcentem kończącym wizytę w Toruniu było jedzenie najlepszych lodów w mieście. 

Pełni doznań i miłych wrażeń z pobytu w mieście Mikołaja Kopernika wróciliśmy do domu.

Agnieszka Domańska, Aneta Wojtkowska