Dnia 15 czerwca 2021 r. uczniowie klasy III c uczestniczyli w kolejnej lekcji innej niż wszystkie. Dzięki uprzejmości Państwa Mikołajczaków, Rodziców jednego  uczniów, klasa miała możliwość poznać dokładnie temat poruszany na zajęciach edukacyjnych i usłyszeć ciekawe informacje na takie zagadnień takich  jak: praca pszczelarza, wygląd ula, rodzina pszczół. Uczniowie dowiedzieli się, jak ważne znaczenie dla człowiek i świata ma pszczoła. Nie zabrakło żywych trutni, które uczniowie samodzielnie znakowali, a Ci odważniejsi trzymali na dłoni. Pan Łukasz Mikołajczak opowiedział uczniom czym jest i w jaki sposób produkowany jest miód. Podczas zajęć uczniowie ubierali się w prawdziwe stroje pszczelarza oraz mogli dotknąć prawdziwe narzędzia niezbędne podczas pracy. Dzięki temu wszystkim było łatwiej zrozumieć, jak tak naprawdę wygląda praca w pasiece. Praktyczną częścią wieńczącą tej lekcji były warsztaty, na których uczniowie samodzielnie mogli wykonać świece z plastrów wosku. Na zakończenie wszyscy otrzymali mały słoiczek miodu, aby umożliwić każdemu degustację miodu, odznakę przyjaciela pszczół oraz baloniki z pszczółką.
    Te zajęcia były świetną lekcją na przyszłość, która na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników. Dziękujmy za niesamowite wrażenia.

Anna Musiał