Dnia 5 grudnia 2022 r. w Szkole Podstawowej w Osięcinach rozstrzygnięto konkurs na świąteczną – bożonarodzeniową choinkę, której organizatorami były: p. Agnieszka Trzeciak, p. Anna Musiał, p.Renata Zaparucha, p. Zofia Polaszek . Celem konkursu było: kultywowanie i podtrzymanie tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia, poznawanie symboli, obyczajów i znaczenia świątecznych elementów związanych z obrzędowością, pobudzenie aktywności twórczej, rozwijanie i kształtowanie wyobraźni plastycznej, rozwijanie kreatywności, twórczego myślenia oraz prezentowanie swoich prac na forum szkoły.
Do konkursu przystąpili uczniowie klas I-III, których prace oceniała komisja w składzie:  p. Ewa Martwicka, p. Renata Zaparucha, p. Zofia Polaszek. Wyniki konkursu prezentują się następująco:
I miejsce : Rolewska Kornelia – (kl. III b), Kwaśny Jakub – (kl. III a)
II miejsce: Sękowski Bartek – (kl. I a),  Szajkowski Filip – (kl.II b)
III miejsce: Jakubowski Oskar – (kl. I a), Dzięciołowska Maja – (kl. II c)
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a zwycięzcom gratulujemy sukcesów.
Agnieszka Trzeciak, Anna Musiał, Renata Zaparucha, Zofia Polaszek