Słowo kaligrafia z języka greckiego oznacza „piękne pisanie”. Nauka ładnego pisania wymaga cierpliwości i poświęcenia czasu. Rozwija zdolności artystycznego wyrażania siebie i kreatywność, poprawia koncentrację i precyzję.
Mając na uwadze troskę o rozpowszechnienie wśród dzieci dbałości o staranne, kształtne i estetyczne pismo, 10 kwietnia 2024 roku, odbył się w naszej szkole Szkolny Konkurs Kaligraficzny dla uczniów klas I -III. Zadaniem uczniów było staranne i bezbłędne przepisanie wskazanego tekstu. Teksty były zróżnicowane pod względem trudności i dostosowane do aktualnych możliwości uczestników konkursu.  Komisja konkursowa w składzie: panie Elżbieta Czapska, Monika Rydelek i Irena Zakrzewska dokonując oceny prac uwzględniła: właściwe łączenie liter, ogólne wrażenie estetyczne, czytelność, poprawność ortograficzną, prawidłowe rozmieszczenie tekstu oraz prawidłowy zapis wyrazów w zdaniach. A oto wyniki:
W kategorii klas pierwszych:
I miejsce: Milena Styk kl. Ic
II miejsce: Lena Czyżnikiewicz kl. Ic
III miejsce: Krzysztof Zeszut kl. Ib
W kategorii klas drugich:
I miejsce: Lena Obieziurska, kl. IIa
II miejsce: Oliwia Kacprzak kl. IIa
III miejsce: Julia Gawrońska kl. IIb
W kategorii klas trzecich:
I miejsce: Wojciech Olczak  kl. IIIc
II miejsce: Nikola Kwilińska kl. IIIa
III miejsce: Maria Maciejewska kl. IIIb
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom konkursu!
Organizatorzy: A. Domańska, A. Wojtkowska