Kaligrafia znana jest od wielu lat. To szuka starannego i estetycznego pisania, wymaga koordynacji pracy ręki, oka i mózgu. Mając na uwadze troskę o rozpowszechnienie wśród dzieci dbałości o staranne, kształtne i estetyczne pismo, 15 marca 2023 roku, odbył się w naszej szkole Szkolny Konkurs Kaligraficzny dla uczniów klas I -III. Zadaniem uczniów było staranne i bezbłędne przepisanie wskazanego tekstu. Teksty były zróżnicowane pod względem trudności i dostosowane do aktualnych możliwości uczestników konkursu.  Komisja konkursowa w składzie: panie Elżbieta Czapska, Zofia Polaszek, Monika Rydelek dokonując oceny prac uwzględniła: właściwe łączenie liter, ogólne wrażenie estetyczne, czytelność, prawidłowe rozmieszczenie tekstu oraz prawidłowy zapis wyrazów w zdaniach. A oto wyniki:
W kategorii klas pierwszych:
I miejsce: Oliwia Kacprzak kl. Ia
II miejsce: Julia Gawrońska kl. Ib
III miejsce: Liliana Główczewska, kl. Ia
W kategorii klas drugich:
I miejsce: Maria Maciejewska, kl. IIb
II miejsce: Wiktor Nastulski kl. IIc
III miejsce: Wojciech Olczak, kl. IIc
W kategorii klas trzecich:
I miejsce: Michał Gumiński  kl. IIIb
II miejsce: Maria Konopińska kl. IIIa
III miejsce: Kinga Kruszyńska kl. IIIc
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom konkursu!
Organizatorzy: A. Domańska, A. Wojtkowska