W roku szkolnym 2020/2021 projekt Godzina Kodowania realizowany był na lekcjach informatyki w klasach od 2 do 8.  Kodowanie jest bardzo interesującym i wciągającym wprowadzeniem do programowania, a inne aktywności oferowane przez tę inicjatywę mogą służyć do dalszego rozwijania umiejętności programowania, jak i zgłębiania metod informatyki i jej zastosowań. Oferta łamigłówek i kursów dostępna w ramach Godziny Kodowania jest bardzo różnorodna, dzięki temu każdy uczeń znalazł dla siebie atrakcyjną tematykę. Celem głównym tej inicjatywy jest przybliżenie uczniom informatyki w formie łamigłówek z postaciami z ich gier i zabaw, których rozwiązanie polega na ułożeniu programów z gotowych bloczków. Podsumowaniem projektu jest szkolny konkurs
na Bożonarodzeniową animację w programie Scratch. Uczniowie wykonywali animacje
w  programie Scratch, uruchamiane przy pomocy skryptu „kiedy kliknięto zieloną flagę”. Animacje miały zawierać elementy świąteczne (duszki, życzenia, muzykę).

Jury w składzie: Jolanta Małecka, Agnieszka Młotkowska, oceniając prace uczniów, wzięło  pod uwagę: ogólną estetykę pracy, oryginalność i pomysłowość, samodzielność wykonania oraz poprawność programistyczną.

Oto wyniki Szkolnego Konkursu Informatycznego SCRATCH – Bożonarodzeniowa Animacja: Wyróżnienia otrzymali:

  • Kinga Łodygowska z klasy 6b
  • Julia Dębowa z klasy 6c
  • Jakub Kwieciszewski z klasy 7a

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy sukcesów!!!
Jolanta Małecka i Agnieszka Młotkowska