Z tą myślą przewodnią w środę, 21 grudnia w GOK-u w Osięcinach odbył się turniej szachowy z udziałem uczniów z 5 szkół ponadpodstawowych, 6 szkół podstawowych oraz 2 przedszkoli.
Po 7 rundach rozgrywanych w systemie szwajcarskim, w tempie 10 min na zawodnika pierwsze miejsce w całym turnieju zajął  uczeń kl. IV  ZSP w Osięcinach – Filip Skwarczyński, a trzecie miejsce zeszłoroczny absolwent ZSP w Osięcinach – Daniel Woszczyński. Bardzo dzielnie grały uczennice ZSP w Osięcinach i w klasyfikacji turniejowej dla dziewcząt i zdobyły: I miejsce – Lena Maciejewska kl. IV, II miejsce – Marysia Maciejewska, kl. II ; 3 miejsce Lena Kotas kl. V. W zawodach uczestniczyli też rodzice, którzy mieli okazję  doświadczyć trudów i emocji zmagań turniejowych. Pierwsze miejsce przypadło p. Krzysztofowi Maciejewskiemu (tacie Leny i Marysi).  Duże uznanie należy się uczniom, którzy pierwszy raz zagrali w turnieju – a był to bardzo udany debiut!
Bardzo ładne i liczne nagrody ufundował GOK w Osięcinach oraz Radny – p. Piotr Lewandowski.
Organizacje turnieju oraz piękne statuetki, medale, dyplomy, upominki ciepły posiłek, napoje, słodycze i owoce zapewniła Fundacja Zagrajmy Razem.  Środki finansowe i patronat zapewniło Ministerstwo Sportu i Turystyki.