Święta Wielkanocne to święta niezwykle barwne, bogate w kultywowane od stuleci obrzędy i tradycje. Przypadają w czasie wiosny, gdy nasza przyroda odradza się, przemienia, dojrzewa, a my nabieramy nowych sił.
W oczekiwaniu na ten czas w marcu w klasie 1a odbyły się wiosenno-wielkanocne warsztaty plastyczne. Na początku omówiono tradycje świąteczne, następnie dzieci wykonały kolorowe króliczki, jajka i koszyczki. Uczniowie wykazali się niezwykłą pomysłowością podczas robienia gaików zwanych także maikami. Były to gałązki przyozdobione wstążkami i kwiatami z papieru i bibuły. Ciekawym doświadczeniem, podczas którego dzieci wykazały się dużą cierpliwością i kreatywnością, było zdobienie styropianowych jajek bibułą. Podjęte działania przybliżyły nasze piękne tradycje i zwyczaje wiosenne oraz wielkanocne, a wykonane prace będą ozdobą na świątecznych stołach.
A. Domańska, B. Panfil