Święta Bożego Narodzenia to dla wszystkich najpiękniejszy czas w roku. Ważny jest również okres przygotowań do samych świąt. W tym przedświątecznym okresie rozpoczynamy przystrajanie naszych domów, instytucji, co najlepiej oddaje ducha radości i wyjątkowej atmosfery. Ubieramy wtedy choinkę, przygotowujemy stroiki, świeczki, tworzymy różnego rodzaju ozdoby. Bożonarodzeniowy klimat zawitał także do naszej szkoły. Można go poczuć w klasach, bibliotece, a także oglądając wystawę dekoracji świątecznych, która została zaprezentowana na korytarzu, przy pokoju nauczycielskim. Celem wystawy jest pokazanie różnych rozwiązań kompozycji na Boże Narodzenie. Jest to także okazja do podziwiania szopek bożonarodzeniowych wykonanych przez naszych uczniów. Elementem przewodnim wystawy są gwiazdy. Jeśli chodzi o kolorystykę to w tym roku dominują barwy: biała i granatowa, kolory nieba i błyszczących gwiazd. Jednak to nie barwne dekoracje są najważniejsze podczas zbliżających się świąt. Zdarza się, że w ferworze świątecznych zakupów i przygotowań zapominamy o tym, że najważniejsza jest możliwość spędzenia tego magicznego czasu z najbliższymi. Nie zagubmy w sobie ducha świąt Bożego Narodzenia i w blasku pięknych dekoracji cieszmy się z tego, że jesteśmy razem, szczególnie w tych trudnych pandemicznych czasach.

Spokoju w życiu, radości w sercach i przede wszystkim zdrowia życzmy sobie nawzajem!

Organizatorzy:
Agnieszka Matkowska, Zofia Polaszek, Irena Zakrzewska