21 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.   Powstał on  w 1973r., w  Stanach  Zjednoczonych, by uwrażliwić  ludzi na wzajemną życzliwość, serdeczność i uśmiech każdego dnia – nie tylko od święta. Z tej okazji, 22 listopada 2021r., podobnie jak w ubiegłych latach,  w naszej szkole obchodzono Dzień Życzliwości. Jego celem było pokazanie uczniom jak ważne są w życiu:  uśmiech, serdeczność, empatia, miłe słowo, bezinteresowna pomoc innym, które nic nie kosztują a wiele znaczą. W ramach Dnia Życzliwości, który zorganizowali  nauczyciele świetlicy: Jolanta Małecka, Agnieszka Trawińska oraz pedagog szkolny Agnieszka Matkowska przygotowano gazetkę tematyczną. Uczniowie z klas I – IV uczestniczyli w zajęciach dotyczących, życzliwości, empatii, współpracy w grupie  prowadzonych przez pedagoga i nauczycieli świetlicy. Podczas zajęć zostały zastosowane różnorodne metody aktywizujące m.in.  praca z muzyką, praca z filmem. Uczniowie rozwiązywali ćwiczenia interaktywne, odgrywali scenki, rozwiązywali łamigłówki, słuchali bajek. Wykonywali  prace plastyczne, które zostały wyeksponowane w świetlicy szkolnej.  
Jolanta Małecka
Agnieszka Matkowska
Agnieszka Trawińska