21 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.  Powstał on  w 1973r., w  Stanach  Zjednoczonych, by uwrażliwić  ludzi na wzajemną życzliwość, serdeczność i uśmiech każdego dnia – nie tylko od święta.

   Z tej okazji, 21 listopada 2022r., podobnie jak w ubiegłych latach,  w naszej szkole obchodzono Dzień Życzliwości. Jego celem było pokazanie uczniom jak ważne są w życiu:  uśmiech, serdeczność, empatia, miłe słowo, bezinteresowna pomoc innym, które nic nie kosztują a wiele znaczą. W ramach Dnia Życzliwości, który
zorganizowali nauczyciele świetlicy:  Edyta Nowak, Agnieszka Trawińska  oraz pedagog Agnieszka Matkowska przygotowano okolicznościową dekorację.  Uczniowie z klas I – V uczestniczyli w zajęciach dotyczących życzliwości, szacunku w świecie realnym i wirtualnym. Pracowali z muzyką i filmem, słuchali opowiadań, wykonywali prace plastyczne, rozwiązywali łamigłówki. Wykonując  „koc życzliwych słów”, nauczyli się, że miłe słowo, przyjazny gest umilają życie i ocieplają codzienność. Warto więc każdego dnia pamiętać, że życzliwość ma wielką moc.
                                                               
Agnieszka Matkowska, Edyta Nowak, Agnieszka Trawińska