W dniach 4-10 października w świetlicy szkolnej obchodziliśmy  Światowy Tydzień  Zwierząt. Warto pamiętać, iż cały miesiąc październik jest  miesiącem dobroci dla zwierząt, nie tylko tych domowych.
Zajęcia rozpoczęły się  filmikiem, który  miały  na celu przypomnieć  wszystkim dzieciom o prawach zwierząt, a przede wszystkim do ich godnego życia, bezpieczeństwa i wolności.
Podczas   zajęć świetlicowych odbył się szereg zajęć, na których panie  zwracały szczególną uwagę na krzywdzone zwierzaki,  stosunek ludzi do zwierząt, przypomniały o odpowiedzialności za ich warunki życia oraz uświadomiły z czym związana jest decyzja o przyjęciu nowego zwierzaka do domu. Bardzo ciekawym akcentem był moment, kiedy dzieci przyniosły swoje ulubione zwierzaki – pluszaki i wypowiadały się na ich temat.  Nie zabrakło również zajęć ruchowych, muzycznych,  podczas których dzieci słuchały i śpiewały piosenki o zwierzętach. Natomiast na  zajęciach plastycznych wykonywały swoje ulubione zwierzątka dowolną techniką.  Wykonane prace zdobią salę świetlicy.  Podsumowując cykl  zajęć o zwierzętach,  dzieci rozwiązywały  quizy, krzyżówki, wykreślanki, wykorzystując aplikację Learning Apps. To były miłe dni, które uświadomiły dzieciom rolę zwierząt w ich życiu. Mamy nadzieję, że ciekawe zajęcia i zdobyta wiedza na długo pozostaną w ich pamięci.

Agnieszka Trawińska, Edyta Nowak