Światowy Dzień Ziemi – to akcja prowadzona corocznie wiosną, której celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. Każdy z nas jest mieszkańcem Ziemi, dlatego każdy z nas powinien czuć się odpowiedzialny za jej stan już od najmłodszych lat. 24 kwietnia 2023 r. wszyscy uczniowie klas 1-3 i nauczyciele z naszej szkoły przyszli ubrani na zielono. Uczniowie klasy 3a i 3b tego dnia utrwalili zasady, których należy przestrzegać, aby chronić środowisko naturalne, przypomnieli sobie zasady poprawnego segregowania śmieci, znaczenie słowa recykling. Uczniowie zastanawiali się również, jak chronić nasz wspólny dom – Ziemię, jak pomóc naszej planecie, aby ten wspólny dom stał się czysty, zdrowy i piękny.
Trzecioklasiści wykonali także prace plastyczne „Ziemia nasz wspólny dom” i poznali hasła ekologiczne, które umieścili na zielonych listkach i wręczali społeczności szkolnej zebranej na głównym holu szkoły podczas wspólnego odśpiewania piosenki „Zielony dom”, która stanowiła tegoroczne przesłanie tego święta.
W tym dniu odbyły się również warsztaty, które poprowadził pani Malwina Lewandowska pracownik Nadleśnictwa Włocławek.  Uczniowie przypomnieli sobie nazwy roślin i zwierząt leśnych oraz omówili warunki jakie są potrzebne roślinie do rozwoju. Następnie uczniowie w doniczkach sadzili sadzonki sosny, które zabrali do domu.
Pamiętajcie! Ziemia to nasz dom musimy o nią dbać, nie tylko 22 kwietnia, ale w każdy dzień. Domańska, A. Wojtkowska