“Śmiech – to szczere królestwo człowieka. Człowiek potrzebuje śmiechu, by zachować zdrowie.” (F. Rabelais)

Światowy Dzień Uśmiechu obchodzimy rokrocznie w pierwszy piątek października. Dzięki śmianiu się, które towarzyszy nam od urodzenia, zapominamy o troskach dnia codziennego, stajemy się szczęśliwsi. W ten sposób tworzy się lecznicze koło szczęścia. Pogodni ludzie radzą sobie lepiej ze stresem, trudnościami, lepiej się uczy, wychowuje i lepiej funkcjonuje w społeczeństwie. Uśmiech zbliża ludzi, sprzyja pozyskiwaniu nowych znajomości. Jest lekarstwem na wszystko. Dlatego też, uczniowie klasy 3c wraz z wychowawcą, postanowili w tym dniu jeszcze szczególniej obdarowywać wszystkich uśmiechem. Samodzielnie przygotowali swoje emotki z uśmiechami, które stały się ozdobą ramki do zdjęć. Słuchali i śpiewali wesołe piosenki. Każdy uczeń ozdobił jedną literę i wspólnie ułożyliśmy hasło. Ponadto uczniowie rozdawali karteczki: “Uśmiechnij się”, co natychmiastowo wywoływało uśmiech u kolegów. Były też zakodowane obrazki pełne uśmiechu. Na zakończenie nie mogło zabraknąć pamiątkowych zdjęć w przygotowanej przez uczniów foto – ramce. To był wspaniały dzień pełen wrażeń i pozytywnych emocji. Uczniowie byli pełni energii, a świetne nastroje nie opuszczały ich do końca dnia.

Anna Musiał