Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia odbywa się od 2011r. W tym roku, kolejna już dziesiąta edycja, przypadła 2 października. W tym dniu uczniowie klasy 3c przypominali sobie i utrwalali tabliczkę mnożenia podczas różnych zabaw. Była gra “Wąż matematyczny” – gdzie uczniowie zaczynali wykonywać obliczenia od ogona, kończyli na głowie węża. Ciekawą zabawą, wzbudzającą zainteresowanie, okazała się Piramida Matematyczna ? dopasowywanie działań do wyników, gdzie prawidłowe rozwiązanie tworzyła piramida. Uczniowie grali również w Stemowo – żarówkową wersję gry “Ja mam, kto ma?”, która wywołała mnóstwo pozytywnej energii i pokazała ogromne zaangażowanie każdego. W zeszytach pojawiła się tradycyjna tabliczka mnożenia do pokolorowania i wklejenia oraz z zadaniami do obliczenia. Przy użyciu tablicy interaktywnej sprawdzali swoje tabliczkowe umiejętności odwiedzając matzoo .Był to bardzo miło i efektownie spędzony czas. Tabliczka mnożenia to bardzo ważny element kształcenia młodego pokolenia każdego dnia.

Anna Musiał