Misiowe święto obchodzone jest 25 listopada. W naszej bibliotece odbyło się w formie wspólnej zabawy. Uczniowie i przedszkolaki poznali historię powstania pierwszego pluszowego misia. Z zapałem uczestniczyli w przygotowanych zabawach i konkursach. Rozpakowali  misiowy prezent, rozwiązywali zagadki, kodowali na dywanie, rozpoznawali sławnych bohaterów filmowych i literackich oraz układali puzzle. Znakomicie spisali się w czytelniczym kole wiedzy o niedźwiadkach, udzielając prawidłowych odpowiedzi. Na zakończenie spotkania złożyli obietnicę, że zawsze będą o nie dbać, troszczyć się i przytulać je.
Za udział w konkursach i zabawach uczestnicy otrzymali dyplomy , drobne upominki i trochę słodkości.
Dzień Pluszowego Misia był okazją do promocji czytelnictwa, biblioteki oraz do dobrej zabawy.

Zofia Polaszek, Irena Zakrzewska