Jak co roku 25 listopada świetliczaki obchodzą jedno ze swoich ulubionych dni, czyli Światowy Dzień Pluszowego Misia. Uczniowie mieli okazję do przyniesienia swojego ulubionego misia do świetlicy oraz przebrania się za niego. W tym roku po przypomnieniu historii tego święta dzieci wykonały szereg prac plastycznych: łączenie kropek, kolorowanie postaci misia i wyklejanie. Uczniowie odgadywali zagadki słowno- obrazkowe o sławnych misiach oraz wysłuchali wierszy i piosenki o tych sympatycznych bohaterach swojego dzieciństwa. Mieli też okazję obejrzeć filmik edukacyjny pokazujący, jak powstaje pluszowy miś. Chętnie wzięli udział w zabawach ruchowych ,,Miś czaruje”, ,,Stary niedźwiedź mocno śpi” i wielu innych. Miło było popatrzeć, jak dzieci przytulają przyniesione z domu ukochane maskotki. Ten dzień sprawił wszystkim wiele radości.
Agnieszka Trawińska, Aleksandra Siarkowska