Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia biblioteka szkolna w dniach 22-26 listopada br. realizowała przedsięwzięcie czytelnicze związane z tym wyjątkowym świętem. Jego głównym  celem było rozwijanie zainteresowań literaturą dla dzieci oraz promocja biblioteki i dobrej zabawy. Zajęcia rozpoczęto od przedstawienia historii pluszowego misia oraz prezentacji słynnych misiów (Miś Uszatek, Kubuś Puchatek, Miś Paddington, Miś Coralgol, Miś Yogi).  Zorganizowano i zaprezentowano dzieciom wystawę książek,  których bohaterami są misie. Każdego dnia czytane były fragmenty książki Cz. Janczarskiego pt. ,,Miś Uszatek”. Mając na uwadze fakt, że misie są ulubionymi przytulankami dzieci i bohaterami bajek, każdy  mógł przynieść swojego ulubieńca  do szkoły. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach. Oglądali film o Misiu Uszatku, układali misiowe sudoku, programowali chodzącego misia DOC, kodowali misia na dywanie,  układali puzzle  oraz wykonali bardzo wiele jego portretów różnymi technikami plastycznymi, z których powstała piękna wystawa.

Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za zaangażowanie w biblioteczne przedsięwzięcie i zapraszamy do wypożyczania książek przybliżających nas do świata misiowych przygód.

Polaszek Zofia, Zakrzewska Irena