„Bo koty są dobre na wszystko.
Na wszystko, co życie nam niesie.
Bo koty to czułość i bliskość.”
F. Klimek

10 tysięcy lat temu człowiek udomowił koty, ale dopiero od 2006 roku w Polsce w dniu 17 lutego obchodzone jest ich święto. Nasza biblioteka szkolna po raz pierwszy zaproponowała   uczniom obchody tego  wyjątkowego święta. W czytelni zaprezentowano kolekcję książek z kocimi bohaterami.  Chętni uczniowie mogli wziąć udział w konkursie bibliotecznym, który polegał na podaniu jak największej liczby książek z kotem w tytule. Jury konkursowe po zliczeniu i sprawdzeniu tytułów przyznało:

I miejsce –  Natalii Balcerak z klasy 6c  (42 tytuły)

                   Ninie Bączek z klasy 7a   (42 tytuły)

II miejsce – Julii Bączek z klasy 7a  (40 tytuły)

 III miejsce – Patrycji Dybowskiej z klasy 6b  (30 tytułów)

                       Kingi Łodygowskiej z kasy 6b  (30 tytułów)

Wyróżnienie : Natalii Waszak z klasy 6a i Adamowi Wszołek z klasy 7b  (29 tytułów).

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!      

Koty są różne: białe, czarne, pręgowane, rude, rasowe, dachowce, lecz łączy je to, że wszystkie mruczą, przytulają się i miauczą…  Kocią różnorodność będzie można obejrzeć w czytelni, gdzie powstanie galeria z nadesłanych  przez uczniów zdjęć  ich futrzanych pupili 😉

Mamy nadzieję, że święto to sprawiło Wam radość i na dłużej zagości w kalendarzu imprez bibliotecznych. Dziękujemy za aktywny udział
w obchodach Światowego Dnia Kota i zachęcamy do  właściwego traktowania i niesienia pomocy naszym kocim przyjaciołom.

Biblioteka szkolna