17 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Kota, który został wymyślony przez Włochów w 1990 roku, a w Polsce jego obchody rozpoczęto w 2006 roku, pozyskując od razu rzesze sympatyków. Na wspólne świętowanie zaproszono uczniów, którzy wraz z wychowawczyniami brali udział w zorganizowanych zajęciach  pod hasłem “Koty małe i duże”. Młodsze dzieci wysłuchały opowiadania  pt.: “Na wystawie kotów”, oglądały książki z bajkami, których bohaterami są koty oraz książki popularnonaukowe, w których znajdują się praktyczne informacje o tym, w jaki sposób troszczyć się o koty i opiekować się nimi na co dzień. Z zainteresowaniem obejrzały  także film – ,,Kocie zabawy” oraz  wykonały  prace plastyczne.
“Po prostu koci świat” zapanował wśród uczniów klas czwartych. Chętni uczniowie pojawili się tego dnia w szkole zaopatrzeni w element stroju kojarzący się z przemiłymi futrzakami. W czytelni przygotowano wystawę kocich fotografii oraz książek związanych tematycznie z tymi czworonogami. Obchodzony w Polsce Światowy Dzień Kota  ma podkreślić znaczenie tych zwierzaków w naszym życiu, uwrażliwić człowieka na często trudny los bezdomnych dachowców. Nikogo przecież nie trzeba przekonywać, że te puchate stworzenia mogą być lekiem na każde zmartwienie, a ich mruczenie ukoi nawet najbardziej skołatane nerwy.

Zofia Polaszek, Irena Zakrzewska