Wszyscy z niecierpliwością oczekują Świąt Bożego Narodzenia. Okres przedświąteczny to czas wielkich przygotowań. Każdy dokłada wszelkich starań, by jego otoczenie było pięknie przystrojone na te wyjątkowe dni. Aby kreatywnie wykorzystać ten czas w bibliotece szkolnej tradycyjnie odbyły się warsztaty rękodzieła dla uczniów należących do Koła Miłośników Biblioteki.
7 grudnia miały miejsce zajęcia, na których uczennice wykonywały i dekorowały kartki bożonarodzeniowe. Kolorowe papiery, wstążki, cekiny, bałwanki, choinki i gwiazdki wypełniły kartki. Efekty pracy uczennic są imponujące. Należy dodać, że kartki przygotowywane były dla pensjonariuszy Domu Opieki Osób Starszych w Dębach. Jest to jedno z działań realizowanej wspólnie z Kołem Wolontariatu innowacji pedagogicznej pod hasłem “Pomagając innym, pomagasz również sobie”.
Organizowane zajęcia, oprócz szczytnego celu, mają również pobudzić wyobraźnię i kreatywność uczennic. Boże Narodzenie to szczególny czas. Pięknie udekorowana choinka, świąteczne ozdoby i dźwięki kolęd budują magiczny, świąteczny klimat. Wykonane prace będą przypominać uczennicom o tym, że Święta Bożego Narodzenia niosą ciepło, radość, spokój, a także dają nadzieję, że za rok znów usiądą razem i będą jeszcze bardziej twórcze i pomysłowe.

Irena Zakrzewska
Agnieszka Waloszek