Radosny nastrój oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia zaczyna się wkrada w mury naszej szkoły. Dnia 13 grudnia 2023r. uczniowie klas 1-2 wzięli udział w bożonarodzeniowych warsztatach. Tego dnia do naszej szkolnej świetlicy zawitała artystka ludowa p. Aniela Leszczyńska, która na co dzień zajmuje się malowaniem i zdobieniem bożonarodzeniowych bombek. Na początku spotkania prowadząca warsztaty opowiedziała nam o swojej pasji, zaprezentowała i omówiła sposób malowania i dekorowania bombek. Każde dziecko otrzymało styropianową bombkę, którą mogło ozdabia według własnego pomysłu. Tak więc na bombkach powstawały unikalne wzory, wykonane samodzielnie przez naszych świetliczaków. Malowanie bombek dostarczyło wiele radości. Kolorowe bombki będą piękną ozdobą świątecznego drzewka. Dzieci po zakończonych zajęciach, mogły poszczycić się własnymi oryginalnymi dziełami sztuki.
Takie warsztaty twórcze rozwijają kreatywność i pomysłowość oraz talenty plastyczne dzieci.
Organizatorzy warsztatów: Agnieszka Trawińska, Sylwia Dębowa, Aleksandra Siarkowska