7 grudnia  był bardzo pracowitym dniem dla uczniów kl. IIIa, ponieważ zgodnie z przedświąteczną tradycją piekli świąteczne pierniczki pod okiem mamy jednego z uczniów p. Małgorzaty Kwaśnej i wychowawczyni. Najpierw dzieci poznały składniki i sposób wykonania ciasta. Następnie po dokładnym umyciu rąk ochoczo zabrały się do pracy.  Wałkowały przygotowane przez p. Małgosię ciasto  i wykrawały ciasteczka przy pomocy foremek. Efektem ich  pracy były  gwiazdeczki, renifery, choinki, serduszka, dzwoneczki i inne świąteczne kształty. Następnie pierniczki rozłożone na blaszkach pod okiem pana kucharza w piekarniku nabierały koloru. Wspaniały zapach unosił się w całym budynku i wprawiał wszystkich w świąteczny nastrój. Jakaż była radość dzieci, kiedy mogły posmakować przepysznych pierniczków. Ogromną frajdę sprawiło im ozdabianie pierniczków. Powstały przecudne kolorowe cudeńka, które są ozdobą klasowej choinki.  Wspólne pieczenie i dekorowanie pierników było doskonałą zabawą, której efekty będą nam towarzyszyć przez kolejne dni w klasie i przypominać o magicznej atmosferze Świąt Bożego Narodzenia. Pani Małgosi dziękujemy za pomoc i zaangażowanie.

Katarzyna Simińska