Boże Narodzenie to pełne tradycji i zwyczajów święta, bardzo rodzinny i radosny czas, na który czekają zarówno dzieci, jak i dorośli. Zatem i w naszej bibliotece zaczęły królować książki o tematyce bożonarodzeniowej oraz świąteczne dekoracje. Dodatkowo od poniedziałku trwała Świąteczna  Akcja Czytelnicza mająca na celu promocję książek zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Uczniowie kl. VI – VIII z dużą radością i zaciekawieniem wzięli udział w akcji. Każdy wypożyczający książki miał okazję wylosować karteczkę, która dawała możliwość wygrania świątecznej niespodzianki. Propozycja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, a przygotowane na dany dzień „książki-prezenty” znikały już podczas pierwszej przerwy. Akcja odniosła wielki sukces, pozostawiając uśmiechy na twarzach szczęśliwców.
Mamy nadzieję, że wypożyczone książki dostarczą wielu pozytywnych przeżyć w bożonarodzeniowym czasie. Wszystkim czytelnikom naszej szkolnej biblioteki dziękujemy i życzymy mile spędzonego czasu z książką.

Irena Zakrzewska
Zofia Polaszek