Dnia 13 kwietnia 2023 roku dwoje uczniów naszej szkoły wzięło udział w XXVII edycji Wojewódzkiego Konkursu Poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego zorganizowanego przez IV Liceum Ogólnokształcące im. K. K. Baczyńskiego w Zespole Szkół nr 4 we Włocławku.
Konkurs odbył się pod patronatem: Wojewody Kujawsko – Pomorskiego Michała Sztybla, Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego Piotra Całbeckiego, Kujawsko – Pomorskiego Kuratora Oświaty Grażyny Dziedzic i Prezydenta Miasta Włocławek Marka Wojtkowskiego.
Młodzież w ciekawy sposób zaprezentowała różnorodne wiersze utalentowanego poety pokolenia Kolumbów, którzy jak „kamienie na szaniec”  rzucali swoje młode życie w wir walki i ginęli za ojczyznę.
Miło nam poinformować, że przy dużej ilości uczestników i wysokim poziomie prezentacji nasi uczniowie zostali zauważeni i docenieni przez jury. Uczennica klasy 7b Maria Ilecka i Antoni Mikołajczak z kl.6c zdobyli wyróżnienia i nagrody książkowe. Gratulujemy i życzymy rozwijania swoich pasji recytatorskich.                   

Do konkursu uczniów przygotowały nauczycielki języka polskiego:

 Izabela Kisielewska, Anna Jezierska.