Stowarzyszenie Forum Samorządowe w Radziejowie oraz Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Franciszka Becińskiego w Radziejowie każdego roku organizują konkurs plastyczny pod tytułem „Wolność na zakręcie – 13 grudnia 1981 roku”. Konkurs ma zasięg wojewódzki. W bieżącym roku była to 20 edycja konkursu i przypadała w 40 rocznicę wprowadzenia w naszym kraju stanu wojennego oraz innych smutnych wydarzeń tamtych dni.

Tematyka skłania do wspomnień, dyskusji, ale i do przekazu ważnych informacji młodzieży, a także małym dzieciom. Celem konkursu jest przedstawienie za pomocą środków plastycznego wyrazu spojrzenia młodego pokolenia na ówczesne wydarzenia.

Uczniowie naszego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego wzięli udział w konkursie w wielu kategoriach wiekowych i zdobyli liczne nagrody.

W kategorii do lat 6; Wyróżnienia za prace zespołowe otrzymały dzieci z grup: ”Lisków”( p. A. Kazimierczak), „Sówek” (p. M. Majchrzak) oraz „Żabek” (p. M. Szelągowska).

W kategorii wiekowej 7-9 lat;

I miejsca:  Maria Maciejewska kl. 1b(p. A. Trzeciak) 

                   Kinga Kruszyńska kl. 2c ( p. A. Kozłowska) oraz Julia Wszołek kl.3a (p. K. Simińska)

II miejsce: Anna Dybowska kl. 2c (p. A. Kozłowska).

III miejsce: Bartosz Łyczak kl. 2c (p. A. Kozłowska).

W kategorii wiekowej 13- 15 lat;

II miejsce Patrycja Dybowska z klasy 7b (p. M. Hejman )

III miejsce Paweł Małkowski z kl. 6a ( p. M. Hejman).

Wszyscy laureaci zostali nagrodzeni dyplomami i licznymi nagrodami rzeczowymi. Jesteśmy dumni z naszych uczniów i bardzo gratulujemy sukcesów.

Nauczyciele.