W naszej szkole odbywają się zajęcia nauki gry w szachy. Prowadzi je instruktor – Pani Maria Chorzępa . Uczniowie uczęszczający na te zajęcia biorą udział w wielu turniejach, na których rywalizują z rówieśnikami i dorosłymi (w zależności od regulaminu zawodów).

14 kwietnia odbył się szkolny  turniej Czekoladowego Zajączka.  Pierwsze miejsce, po dramatycznym boju, zdobył  Filip Skwarczyński z klasy 3a, drugie wywalczyła Lena Maciejewska z klasy 3a, a debiutujący w zawodach turniejowych Janek Ilecki z 2c był trzeci.

23 kwietnia na  Mistrzostwach Województwa Kujawsko – Pomorskiego w Czernikowie szkołę  reprezentowali dzielni  ośmiolatkowie: Marysia Maciejewska z klasy 1b, która po siedmiu rundach zdobyła III miejsce i Jacek Urbański z klasy 1a, który uplasował się na X miejscu. Dzieci otrzymały pamiątkowe medale, a Marysia wróciła z zawodów z pucharem!

W najbliższą sobotę, 30 kwietnia, ósemka uczniów, od klasy pierwszej do ósmej, będzie brać udział w IX turnieju króla Kazimierza Wielkiego w Kowalu.
Proszę trzymać kciuki! 

 Dyrektor Zespołu – Andrzej Polaszek i Instruktor Nauki Gry w Szachy – Maria Chorzępa.