SPRZĄTANIE ŚWIATA 2022

W dniu 16 września 2022 r., zgodnie z coroczną tradycją, uczniowie naszej Szkoły wzięli udział w Akcji Sprzątanie Świata, która promuje działania na rzecz poszanowania środowiska oraz kształtuje postawy proekologiczne. Uczniowie klas IV pod kierunkiem wychowawców wykonali plakaty dotyczące selektywnej zbiórki odpadów, z których powstała wystawa szkolna. Natomiast  uczniowie klas V i VI wraz z wychowawcami  udali się w teren,  na sprzątanie,  do pobliskiego lasu. Zebraliśmy bardzo dużo „śmieci” plastikowych, szklanych oraz aluminiowych. Potocznie nazywamy je śmieciami, ale w rzeczywistości są one surowcami wtórnymi, z których może powstać nowy produkt. Nie powinny zatem kończyć jako odpady na przykład w lesie. Dzięki prawidłowej segregacji mogą być ponownie wykorzystane. Tegoroczne hasło Akcji: „Wszystkie śmieci są nasze” zwraca uwagę na problem niskiej świadomości społeczeństwa odnośnie segregacji, odpowiedniego składowania  oraz recyklingu odpadów. Uczniowie  ochoczo zaangażowali się w pracę na rzecz ochrony środowiska. Po zakończonej pracy, spotkaliśmy się na łonie natury, na słodkim poczęstunku ufundowanym przez Pana leśniczego oraz Urząd Gminy. Od pracowników UG uczniowie otrzymali bardzo ciekawe broszury zawierające ważne informacje dotyczące selektywnej zbiórki odpadów w Gminie Osięciny oraz prawidłowej ich segregacji. Odważni udzielili wywiadu do radia PIK w relacji na żywo z akcji sprzątania w Osięcinach. Pogoda oraz humory nam dopisywały.

Edyta Nowak