Dnia 15 listopada uczniowie klas I-III uczestniczyli w spotkaniu z regionalną poetką,malarką, autorką wierszy i opowiadań dla dzieci p. Ewą Chrząszcz-Raniszewską. Spotkanie zorganizowały w świetlicy szkolnej nauczycielki: Agnieszka Trawińska i Aleksandra Siarkowska. Podczas spotkania autorka przybliżyła małym czytelnikom swoją twórczość, opowiadała w jaki sposób powstawały jej utwory, odpowiadała na pytania dzieci. W miłej atmosferze dzieci wysłuchały krótkich wierszy o 12 miesiącach i fragmentów z książek „Arletta i przyjaciółki”, „Sikorynek i Dzięciosiołek” oraz „Jarzębinowe Królestwo, czyli dalsze przygody Sikorynka i Dzięciosiołka”. Pani Ewa czytała swoje teksty, do których wymyśliła ilustracje; dzieci zaś chętnie te ilustracje kolorowały. Spotkanie upłynęło w radosnej atmosferze, a dzieci nagrodziły autorkę gromkimi brawami. Pełne emocji spotkanie zakończyło się wspólnym zdjęciem i podziękowaniem dla gościa. Mamy nadzieję, że takie spotkanie z autorką będzie aktywną zachętą do czytania i rozwijania twórczości pisarskich wśród dzieci. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkania i galerii pokolorowanych ilustracji.