Na początku każdego roku szkolnego przedszkolaki poznają drogę do przedszkola wraz ze znakami drogowymi i zasadami, które uczą jak należy zachowywać się w pobliżu ulic. W ramach edukacji we wrześniu dzieci uczestniczyły w spotkaniu z funkcjonariuszami policji. Omówione zostały zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem. Przedszkolaki dowiedziały się jak należy zachować się podczas kontaktu z psem , jaką należy przyjąć pozycję w przypadku ataku psa. oraz. Pan policjant zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi. Ponadto podkreśliła, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każde dziecko powinno posiadać. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań. Największą atrakcją okazało się zwiedzanie radiowozu policyjnego.

Mazurek Justyna