28 lutego 2023 roku w bibliotece szkolnej nastąpiło otwarcie wystawy prac i spotkanie z ich autorką p. Anną Kozłowską – byłą nauczycielką klas I – III, której pasją stało się malowanie obrazów. Uczestnikami tego wydarzenia byli uczniowie należący do Koła Miłośników Biblioteki, wśród których nasz gość rozpoznał wiele twarzy, tak niedawno mijanych na szkolnych korytarzach. Pani Anna opowiedziała o początkach swojej przygody z projektowaniem, rysowaniem i malowaniem obrazów. Pokazała pierwsze szkice, zdjęcia z warsztatów rysunku i uzyskane certyfikaty. Omówiła wyeksponowane na wystawie obrazy. Przedstawiła przy tym swoją twórczość i pasję w bardzo barwny i ciekawy sposób. Malowanie to dla Pani Ani okazja do wyrażenia uczuć i emocji, a inspiracji szuka w naturze, aktualnych wydarzeniach oraz przeczytanych książkach. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się wiele o sztuce, historii, malarstwie realistycznym i abstrakcyjnym. Zaangażowali się w rozmowę, dzieląc się własnymi pasjami i zainteresowaniami.
Jest nam niemiernie miło, że mogliśmy spędzić czas w towarzystwie osoby, która tworzy tak piękne prace.
Dziękujemy p. A. Kozłowskiej za udostępnienie obrazów. Życzymy sukcesów, pomysłów na kolejne obrazy i wiernych odbiorców.
Ekspozycję można oglądać w czytelni do 13 marca 2023 r.

Opiekun Koła Miłośników Biblioteki
Irena Zakrzewska