15 czerwca br. odbyło się w naszej szkole spotkanie uczniów kl. I-III z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego z oddziału terenowego we Włocławku. 

Goście przeprowadzili pogadankę edukacyjną  na temat bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym. Podczas spotkania funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego skupili się przede wszystkich na kwestiach, które bezpośrednio dotyczą dzieci, m. in. przechodzenie przez ulicę, poruszanie się po drodze pieszo i rowerem, stosowanie odblasków, a także telefoniczne powiadamianie służb ratunkowych. Cenne informacje, których dzieci  wysłuchały podczas spotkania pomogły im  utrwalić posiadaną już wiedzę i uzyskać odpowiedzi na pytania.

Następnie pod czujnym okiem funkcjonariuszy dzieci uczestniczyły w praktycznym sprawdzianie z  przechodzenia przez przejścia dla pieszych znajdujące się  obok naszej szkoły. Potem była okazja do zapoznania się ze służbowym samochodem Inspekcji Transportu Drogowego. Uczniowie mogli nie tylko zobaczyć jak wyposażony i oznakowany jest pojazd, ale również praktycznie sprawdzić jak odbywa się mierzenie wysokości i innych wymiarów pojazdu. Prawdziwa frajdę sprawiło im położenie się i próba przemieszczenia na wózku warsztatowym. Dla niektórych okazało się to nie lada wyzwaniem.

Dziękujemy serdecznie p. Radosławowi Morawskiemu, p. Marcinowi Kłosińskiemu i p. Arturowi Lorencowi za przeprowadzenie bardzo ciekawego  spotkania.